"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Životní pojištění – na co nás má upozornit finanční poradce?

Životní pojištění – na co nás má upozornit finanční poradce?

 

Životní pojištění je jeden z typů produktů, které chceme využívat delší dobu. Zároveň by mělo být také formou prevence případných nepříznivých situací našeho života. Jeho nastavení by mělo odpovídat požadavkům a možnostem klienta. Životní pojištění také patří mezi nejsložitější produkty. Pojďme se podívat na vybrané body, na které by se měl finanční poradce v případě životního pojištění zaměřit.

 

Jednou z chyb je výše pojistného. Obecně se snažíme ušetřit, kde se dá, ale v tomto případě se to nevyplácí.  Životní pojištění za „pár kaček“ nemusí nezajistit adekvátní pojistnou částku, která se vztahuje např. k úrazu či dlouhodobé nemoci. Obecně se udává, že výše pojistného by mělo tvořit 5 % z příjmu pojištěného, aby se pokryla případná ztráta.

 

Každý rodič chce pojistit své dítě, ale mnohdy zapomíná pojistit i sám sebe. Životní pojištění je velmi důležité pro ty, na jejichž příjmu závisí i někdo další, nejčastěji právě potomci. U dětí jsou nejčastější úrazy, zatímco u rodičů jsou nejběžnější rizika úrazy či nemoci s trvalými následky, smrt, nádorová onemocnění či infarkt myokardu.

 

Obecně podceňujeme dlouhodobá rizika. Pojišťujeme se na krátkodobou nemoc, za předpokladu, že nebude trvat déle než rok. Avšak právě dlouhodobost je největší ohrožení rodinného rozpočtu.  V případě závažného onemocnění či invalidity by podpojištění mohlo znamenat komplikace. Stejně tak mohou být i sama rizika nevhodně nastavená nebo si nevšímáme důležitých výluk ze smlouvy. Správný finanční poradce by měl na všechny tyto body upozornit.

 

Životní pojištění je nedílnou součástí smluv, které by se měly objevit u klienta v portfoliu. Důležité je, aby si klient dokázal zajistit příjem a byl kdykoli bez pochyb, že bude schopen zvládat jakékoli životní situace, které ho mohou překvapit. Dále se dnes životní pojištění stále častěji využívá na možnost daňových úlev a to ve výši 24 000 Kč ročně.  Takto klient může dostat zpět od státu 15% vrácenou daň z této částky, což je ve výši 3600 Kč ročně“ říká Martin Hájek, MBA, oblastní ředitel OVB life.

 

 

Velmi důležitá je také aktualizace smlouvy.  Buďte v kontaktu s Vaším finančním poradcem, pomůže Vám nejen zprostředkovat novinky produktů, které se na finančním trhu objeví. Také je nápomocen při změnách, které se rozhodnete udělat.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.

 

Článek zveřejněn dne: 5. 5. 2019


Zpět