"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Necháme růst Vaše finance..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Úrokové sazby se vracejí pod tři procenta.

Úrokové sazby se vracejí pod tři procenta.

 

V průběhu měsíce února začalo své hypoteční sazby snižovat 6 bank, mezi kterými nechyběli ani tři největší poskytovatelé hypotečních úvěrů.

Své hypotéky zlevnila Komerční banka, Hypoteční banka, Oberbank, Reiffeisenbank, mBank, Česká spořitelna a Wuestenrot hypoteční banka. Index GOFI 70, který na trhu mapuje průměrnou výši nabídky hypoteční úvěrů s LTV do 70%, klesl v průběhu únorového měsíce z 3,06% na 3,02%. Dále klesl i Index GOFI 80, jehož současná hodnota je 3,05%.

Libor Ostatek, ředitel společnosti Golem Finance, která se zabývá poradenstvím v oblasti bydlení a úvěrů, uvedl: „Na trhu se znovu rozhořel konkurenční boj a nabídkové sazby se opět vracejí pod 3 procenta.“ a dále dodává: „Nejpříznivější úrokové sazby nyní banky nabízejí u 5, 7 a 10letých fixací, kde sazby začínají na 2,79 %. Podmínkou je samozřejmě nepřekročení pásma 80% hranice pásma LTV.“

Ovšem dochází také i ke snižování úvěru nat 80% LTV. Největší rozdíl z lednového měsíce na únorový, můžeme sledovat u hypoték s LTV 85+, kde nabídková sazba klesla z 3,73% na 3,66%.

Současná výše úrokových sazeb je téměř stejná jako v říjnu 2018. I přes to, že na mezibankovním trhu dochází momentálně k lehkému růstu úrokových sazeb, se očekává, že nabízené sazby se budou nadále snižovat i v průběhu měsíce března.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.


Zpět