"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Půjčka pro mladé lidi by mohla být vyšší.

Půjčka pro mladé lidi by mohla být vyšší.

 

Státní fond rozvoje bydlení poskytuje již od minulého srpna půjčky mladým lidem. Ukázalo se ale, že peněz je více než zájemců a to zejména kvůli maximální výši půjčených peněz a současným pravidlům. Také maximální výše půjčky je bariérou hlavně pro lidi z větších měst, kde je cena nemovitostí vyšší, než na venkově.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová by ráda pravidla pro půjčení peněz změnila zejména v jejich výši, neboť tvrdí, že: „Chybějící bydlení představuje zásadní bariéru pro zakládání rodiny.“

Tato zvýhodněná půjčka od státu je určena pouze pro manželské páry, nebo pro osoby žijící v registrovaném partnerství. Alespoň jedné osobě z dvojice musí být méně než 36 let. O tento úvěr mohou žádat i svobodné páry, které společně pečují o dítě mladší 15 let.

Na koupi, nebo stavbu rodinného domu je určena maximální výše půjčky na dva miliony. Na koupi bytu 1,2 milionu korun a na modernizaci obydlí je určeno pouze 300 000 Kč.  Pokud by se maximální výše půjčky zvedla tak, jak požaduje Maláčová, zájemců by jistě přibylo, protože by nemuseli žádat o další půjčky.

Půjčka pro mladé lidi je výhodnější v úrokové sazbě, která je proti ostatním nabízením půjčkám nižší a za předčasné splacení úvěru se neplatí žádný poplatek. Od spuštění programu bylo podáno 852 žádostí o půjčku pro mladé za celkem 824 milionů korun.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.

 

Článek zveřejněn dne: 24. 6. 2019

 

Zdroj: Hospodářské noviny

 


Zpět