"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Pozor na podpojištění nemovitostí.

Pozor na podpojištění nemovitostí.

 

Neustálé zdražování nemovitostí na českém trhu přináší pozitivní a negativní důsledky. Pozitivní pro majitele je, že zvyšováním cen hodnota jejich majetku roste, naopak negativní vliv se pojí s rizikem podpojištění majetku, což si mnozí vlastníci neuvědomují.  Hodnota nemovitosti stoupá i po provedení rekonstrukce.

Tzv. podpojištění bytu či domu se projeví hlavně v případě škody, kdy pojišťovny krátí pojistné plnění. Plošně po celé zemi pozorujeme v posledních letech postupný nárůst nemovitostí až o 10 %.  Pokud vzniknou nepříznivé události, některé nemovitosti nemusejí být dostatečně pojištěny. Nemovitost je často pojištěna na menší částku, než je její skutečná hodnota.

 

„Hodnota pojistné částky nemovitosti je vždy stanovena odhadcem nebo pomocí kalkulátoru u finančního poradce. Hodnota se určí podle propočtu na , dále vzhledem k počtu podlaží, podsklepení nemovitosti, obytného podkroví, sklonité či rovné střechy a lokalizace nemovitosti,“ říká Martin Hájek, MBA, oblastní ředitel OVB.

 

Podpojištění není podle pojišťoven nic neobvyklého. Společnost UNIQA zaznamenává podpojištění u každé páté nahlášené škody.

 

„K podpojištění majetku bohužel stále dochází, mnoho lidí totiž žije v přesvědčení, že jednou uzavřenou majetkovou smlouvu již není třeba měnit. Přitom je pravděpodobné, že v průběhu trvání pojistné smlouvy může dojít ke zvýšení hodnoty majetku nad úroveň, která byla v době jejího uzavření,“ uvedla mluvčí ČPP Renata Čapková. 

Odpověď na otázku, jak často bychom si měli aktualizovat pojistné smlouvy, odpoví Martin Hájek, MBA, který doporučuje „Lidé, kteří mají pojistku na odpovědnost, domácnost či nemovitost by si měli každé dva roky aktualizovat smlouvu. Dva roky se obecně uvádí jako doporučený horizont kontroly. Osobám, které mají smlouvy sjednané před rokem 2016, doporučuji revizi stávajících smluv, aby nedošlo k podhodnocení,“.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.


Zpět