"Nebojíme se žádné výzvy..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Necháme růst Vaše finance..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Povinné ručení zdražuje

Povinné ručení zdražuje

V případě,že jste mladšího věku a bydlíte ku příkladu v Praze, připravte si na pojištění auta víc peněz. Věk a místo bydliště patří k základním parametrům, podle kterých pojišťovny vyhodnocují vaši rizikovost.

Například cena povinného ručení pro dvacetiletého může být i několikanásobně vyšší, než u řidiče zhruba o 10 let staršího. Rozdíl mezi nejlevnější cenou pro řidiče ve věku 30 let a ve věku 20 let dosahuje až 6,7%. Ze statistik vyplývá, že nejvíce autonehod způsobí právě mladí řidiči do věku 26 let. V průměru klientů ve věku 18 let způsobí ročně nehodu každý pátý řidič.

Data také ukazují, že porovnávat nabídky od různých pojišťoven se pořád vyplatí. Nejdražší nabídka pro stejného řidiče může být i o několik desítek procent vyšší než nejlevnější. Porovnáním cen se můžete bránit i proti zdražování.

Pojišťovnám totiž dál rostou náklady spojené s likvidací škod. Podle údajů České kanceláře pojistitelů dosahovala průměrná majetková škoda v roce 2011 přibližně 28 tisíc korun, loni už to bylo 45 tisíc. Výrazně také rostou úhrady za škody na zdraví. V loňském roce pojišťovny na povinném ručení vybraly o 1,8 miliardy korun méně, než bylo uplatněno při škodách.

 

 

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.

 

Článek zveřejněn dne: 8.3.2020

Zdroj: Peníze.cz

 

 


Zpět