"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Povinné ručení stále zdražuje.

Povinné ručení stále zdražuje.

 

Ani v tomto roce růst cen povinného ručení neklesá. Letos v průměru o několik procent opět stoupla cena povinného ručení. Důvodem jsou zvyšující se náklady na odškodnění a také vzrůstající minimální mzda.

 

Nejvíce pociťují růst cen pojistek rizikoví klienti, již už v minulosti opakovaně dělali škody. V loňském roce pozorujeme růst cen pojištění odpovědnosti za provoz vozidla o 3,4 % na 2 869 Kč. Dynamika růstu vloni převýšila růst počtu pojištěných vozidel.

 

Eva Svobodová, mluvčí společnosti UNIQA uvádí „Pohyb ceny povinného ručení směrem vzhůru se pohybuje v průměru  okolo deseti procent,“. Dle jejích slov budou mít klienti beze škod cenu spíše s menším navýšením. Oproti tomu klienti s vyšší frekvencí škod v posledních letech mohou očekávat navýšení v řádu desítek procent.

 

„Navýšení cen povinného ručení plánujeme i průběžně v tomto roce,“ uvedl Petr Milata. mluvčí  ČSOB  Pojišťovny.  Růst  se dotkne spíše klientů, kteří v minulosti již způsobili nějakou škodu.

 

Allianz  sazby upravovala cca o 3 - 6 %.  Václav Bálek, mluvčí společnosti Allianz uvádí hlavní důvod pro změny pojistného desetinový nárůst mezd v ekomonice. Ten se projevil v opravárenském průmyslu, bez kterého pojišťovny nemohou fungovat. Bálek zároveň podotkl, že řidiči, kteří opakovaně bourají, zdražení pocítí více než zkušení řidiči s velkým bonusem a malým nájezdem. Ti změnu zřejmě ani nezaznamenají. „Určitě nepůjde o plošné navýšení, vše je pečlivě segmentováno podle mnoha parametrů řidiče a voziidla,“ dodává Bálek.

 

Dle Ivany Buriánkové, mluvčí České pojišťovny, i letos platí, že změna cen povinného ručení je reakcí na současný stav, kdy je segment ve ztrátě a vše hovoří pro to, že tomu tak bude i nadále. „Roste odškodnění za škody na zdraví, rostou ceny práce v servisech a ceny náhradních dílů. Stále dostupnější moderní technologie, jimiž jsou dnes už vybavena i nejlevnější auta, znamenají významně vyšší náklady i na základní opravy. Stagnující či dokonce klesající cena povinného je tak možná pouze za předpokladu dalšího prohlubování ztrát v tomto pojištění,“ uvedla Buriánková.

 

 

Povinné ručení poskytuje 13 pojišťoven. U většiny jsou sazby segmentovány dle věku, místa bydliště řidiče, objemu a výkonu motoru, stáří vozidla, počtu ujetých kilometrů a dalších kritérií. Do budoucna se přidá jako pozorované kritérium četnost a druh přestupků či vybavenosti asistenčními systémy.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.

 

 

Článek zveřejněn dne: 5. 6. 2019

Zdroj: halonoviny.cz


Zpět