"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"S námi postavíte rychleji..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Co má vliv na výši povinného ručení?

Co má vliv na výši povinného ručení?

 

Neorientujete se v cenách povinného ručení? Překvapuje Vás, že někdo platí hodně peněz a jiný zase málo? Řekneme Vám čtyři aspekty, které se nejvíce promítají do ceny povinného ručení.

 

Věk řidiče

Vyšší cenu povinného ručení zaplatí nejmladší řidiči. Je tomu tak proto, že spadají do nejrizikovější kategorie a pojišťovny cenou kompenzují rizika. Někteří mladší klienti využívají bonusu staršího řidiče. Tzn. nechají povinné ručení uzavřít na svého otce nebo staršího známého, který má vyježděný výhodnější bonus. Klient může uzavřít povinné ručení na více automobilů, aniž by o svůj bonus přišel.

 

Nehodovost

Podle počtu měsíců, kdy řidič neměl žádnou nehodu, je odvíjen bonus povinného ručení. Čím déle řidič jezdí, tím je vyšší sleva. Pokud řidič nabourá, odečte se mu určitý počet měsíců z bonusu. Běžný rozsah je 24 -36 měsíců.

Např. Muž jezdí celkem 12 let, což je 144 měsíců. Za tu dobu zavinil jednu autonehodu. Jeho pojišťovna se mu z jeho bonusu rozhodne odečíst 34 měsíců. Výše jeho bonusu je tedy 110 měsíců.¨

 

Nájezd

Některé pojišťovny fungují na jiném principu. Domnívají se, že čím více řidič jezdí, tím je pro něj riziko autonehody vyšší. Proto dávají spíše příležitostným řidičům slevu na pojistném. Na trhu takto funguje například pojišťovna Allianz a Uniqa.

Jak přesně cenové zvýhodnění dle počtu ujetých kilometrů vypadá? Klient si sjedná pojištění, odhadne svůj předpokládaný nájezd kilometrů a na začátku a na konci pojistného období pošle pojišťovně fotografii tachometru, aby se zjistilo, kolik ve skutečnosti najezdil. Pokud ujel méně, než byl jeho odhad, pojišťovna mu část peněz vrátí. Pokud stanovený limit překročil, musí doplácet.

 

Technické parametry automobilu

Vyšší ceny se můžou dočkat vlastníci vozů s vyšším objemem motoru a vyšším výkonem. V nedávné době začaly některé pojišťovny řidiče segmentovat i podle hmotnosti motoru – čím těžší automobil, tím vyšší částka pojistného.

 

 

V případě dalších otázek nás můžete kontaktovat v sekci Kontakty.

 

 

 

http://www.pagerank.cz


Zpět