"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Česká ekonomika vzrostla o 2,6 % v 1.čtvrtletí.

Česká ekonomika vzrostla o 2,6 % v 1.čtvrtletí.

První čtvrtletí přineslo meziroční nárůst. Česká ekonomika vzrostla o 2,6 %, obdobně tomu bylo i v posledním čtvrtletí loňského roku. Mezičtvrtletně vzrostl hrubý domácí produkt o 0,6 %. Výsledná čísla uváděná Českým statistickým úřadem (ČSÚ) jsou o něco lepší, než uvedl předběžný odhad z poloviny května. Podle něj česká ekonomika rostla meziročně o 2,5 % a oproti předchozímu čtvrtletí o půl procenta.  Podle analytiků bude růst postupně zpomalovat.

„Růst byl podpořen zejména ochotou domácností více utrácet. Dalším faktorem byly i běžné a investiční výdaje vládních institucí,“ uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.

Mezičtvrtletní dynamičnost soukromé spotřeby byla druhá nejvyšší od začátku roku 2008. „To může uklidnit obavy centrálních bankéřů, kteří svou současnou opatrnost ohledně zvyšování sazeb opírali také o argument nižší spotřeby. Vyšším výdajům domácností pravděpodobně pomohly rostoucí mzdy i zvyšování důchodů. Její růst tak považujeme za udržitelný,“ konstatuje ekonom Komerční banky Viktor Zeisel.

K vyššímu růstu také přispěla spotřeba vlády, kde se rovněž projevuje zvyšování platů. „To, že mzdová dynamika si drží velmi slušné tempo, ukazuje i zvýšení celkových mzdových nákladů o 8,1 % meziročně při zvýšení zaměstnanosti o 1,4 %. Překvapivě dobře si vedl zahraniční obchod, který sice v mezičtvrtletním srovnání růst brzdil, nicméně na meziroční bázi zaznamenal mírně kladný příspěvek,“ dodává Zeisel.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.

 

 

Článek zveřejněn dne: 4. 6. 2019

Zdroj: ČSÚ, ct24.ceskatelevize.cz

 


Zpět