"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"I při studiích se dá podnikat..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

5 otázek k životnímu pojištění.

5 otázek k životnímu pojištění.

 

Výběr vašeho životního pojištění nenechte náhodě. Životnímu pojištění, jako dlouhodobému produktu, byste měli věnovat více času a vybrat si pro vás ten nejvhodnější.

Na každém rohu lákají reklamy pojišťoven na rozmanité produkty. Nenechte se lapit první nabídkou, kterou uvidíte.  Doporučujeme projít si nabídky různých společností a získat přehled, jaké produkty jsou dostupné. Zaměřte se na parametry, jež jsou pro vás směrodatné, podstatné. A pokud přeci jen tápete, obraťte se na zkušeného finančního poradce, který Vám rád a správně poradí.

Snadnou pomůckou při prvotním výběru produktu je odpověď na následujících pět otázek.

Jaké jsou klíčové výluky a krácení plnění?

Mysleme efektivně a zaměřme se na to, co nám může produkt reálně nabídnout. Pokud jsou součástí konkrétní nabídky nějaké výhody, zkusme objektivně zvážit, zda je využijeme. U výběru se soustřeďme na klíčové výluky a výši jednotlivých druhů plnění. Tím se můžeme snadno vyvarovat finanční ztrátě. Nebojte se ptát na jednotlivé modelové situace a zjišťovat, jaký až může být praktický rozsah nabízeného produktu.

Jaké jsou garance?

Pokud se rozhodneme pro některé z nabízených pojištění, zaměříme se na jeho garanci. Ne všechny podmínky, se kterými se na začátku seznamujeme, musí být platné v celém průběhu pojistné doby. Pokud pojišťovna negarantuje podmínky po celou dobu, zjišťujeme, za jakých okolnosti či po jaké době a proč je může změnit.  Připravíme se tak na možnou budoucí dynamiku vývoje daného produktu.

Jaká je cena pojištění a jak můžeme ušetřit?

Cena produktu se mnohdy uvádí jako jeden z porovnávajících a rozhodujících prvků.  Dbejme na to, že nejlevnější pojistka nemusí pokrýt „jen základ“, který chci a naopak, nejdražší produkt nutně nemusí nabízet všechny výhody a požadavky.  Znovu se tedy zamysleme, jak nabídka vypadá v poměru „cena:výkon“ .

Jak je pojištění nastaveno a jak je flexibilní?

Cílem životního pojištění je hlavně náhrada ušlého příjmu v souvislosti s nepříznivým zdravotním stavem. Zjistěme si, jestli je pojištění sjednané na dostatečné částky a jestli se dají v budoucnu měnit. Nezapomeňme zjistit i podmínky při případném vypovězení smlouvy.

Jaké jsou povinnosti za dobu trvání pojištění?

Každá smluvní strana má své povinnosti následující po uzavření pojistné smlouvy. Mezi povinnosti klient patří například oznamovací povinnost (změny osobních údajů, bydliště, okolnosti vedoucí ke změně pojistného rizika, povolání, příjmy,..).

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.


Zpět