"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky v OVB life:

Projekt Finanční gramotnost ZŠ Seč

Projekt Finanční gramotnost ZŠ Seč

V průběhu měsíců prosinec až leden proběhl projekt Finanční gramotnost na Základní škole Seč. Pozvání do hodin vyučování panem ředitelem Mgr. Milanem Chalupníkem na místní školu jsme rádi přijali.

Projekt Finanční gramotnost je forma výuky podána zábavnou a vzdělávací formou na základní, střední, vyšší odborné i vysoké škole. Na jednotlivých hodinách či přednáškách jsou žáci či studenti seznámeni se základními pojmy, ukazateli a celkovou problematikou financí a finančního trhu. Cílem není naučit studenty 100% vzdělání finančnímu plánování, nýbrž přiblížit jim instituce na kapitálovém trhu, rating, likviditu, kvalitní informace v rozhodování výběru, cashflow domácností a v neposlední řadě rozdíl mezi aktivy a pasivy. Každá školní instituce má možnost využít našich služeb v různé formě výuky za předem domluvených podmínek.

V Seči vyučování na tamní škole probíhalo v 6., 7., 8. a 9. třídě. Žáci byli provedeni danou problematikou formou ukázky zaměstnanec vs. zaměstnavatel. Vždy tak nejlepší tři z každé třídy byli na konci projektu vyhodnoceni a dostali od nás upomínkové předměty za odměnu a dobře odvedenou práci. Hodnocení probíhalo za aktivitu v hodinách i za jednotlivé domácí úkoly, které byly v kooperaci se svými rodiči tak, aby děti dostaly přímou ukázku z praxe s úkony v praxi s financemi.

Nejlepšími "zaměstnanci" se stali:

6. třída:

1. místo - Petr Pokorný
2. místo - Nikola Davidová
3. místo - Veronika Hofmanová

7. třída:
1. místo  - Nikola Bušková
2. místo - Dominika Lašťůvková
3. místo - Kateřina Spěváková

8. třída:
1. místo - Monika Dočekalová
2. místo - Vrecková Natálie
3. místo - Tereza Bohatá

9. třída:
1. místo - Kateřina Bušková
2. místo - Lenka Niklová
3. místo -  Veronika Švadlenková

Jednotlivým výhercům bychom ještě jednou rádi poděkovali za spolupráci ve společných vyučovacích hodinách. Navíc bychom chtěli poblahopřát velice šikovné žákyni, kterou je z 7. třídy Nikola Bušková, která byla celkově v rámci projektu Finanční gramotnost úplně tím nejlepším „zaměstnancem“. Chceme ji vyzdvihnout nade všemi, protože byla zdárným příkladem člověka při své svědomité práci a to nejen v hodinách, ale i v připravenosti v rámci svých domácích úkolů. Tímto bychom i jejím rodičům chtěli pogratulovat k tak pilné a pracovité dceři a jejímu přístupu. Pokud jí tento elán, nadšení a úsilí z dobře odvedené práce vydrží, tak z ní vyroste vzor pro ostatní kolem sebe.

Celkově bychom chtěli poděkovat za skvělou spolupráci i paní učitelce Ivě Korberové, která se na tomto projektu také významně podílela.

Prohlédněte si fotografie v naší galerii.

Odkaz na ZŠ Seč: link


Zpět