"I při studiích se dá podnikat..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Necháme růst Vaše finance..."

Novinky:

Stavební spoření se stává stále oblíbenějším.

Stavební spoření se stává stále oblíbenějším.

Stavební spoření stoupá na popularitě. Prodeje nemovitostí rostou a zájem o stavební spoření je nejvyšší za předchozích 7 let. Podle pravidelného průzkumu agentury IBRS, vytvořeného pro Českomoravskou stavební spořitelnu, je největší zájem u lidí do 29 let. Dotazování proběhlo letos v květnu na 1 000 respondentech a prokázalo atraktivitu stavebního spoření u 40 %, tedy skoro poloviny dotazovaných.

 

Jochen Maier, místopředseda představenstva ČMSS k průzkumu dodává „Stejnou otázku klademe klientům od roku 2011, ještě nikdy po dobu měření nebyla atraktivita tak vysoko. Vidíme přitom především rostoucí zájem mladých klientů o stavební spoření,“.

 

V roce 2011 kladně k možnosti stavebního spoření přistupovalo 19 % respondentů, v roce 2015 obdobně reagovalo 31 % dotazovaných. Smysl stavebního spoření v Česku je zaznamenán u 71 % dotazovaných osob, což je o 7 % více než v roce 2017.

„Klienti za největší výhody považují především úrokovou sazbu, státní podporu a možnost budoucího výhodného úvěru. S omezením 100% hypoték do budoucna poroste potřeba mít na pořízení bydlení naspořeny vlastní peníze. Zároveň se zvyšujícími se sazbami ale roste i význam garance budoucí úrokové sazby úvěru,“ uvádí Jochen Maier.

 

Po zhodnocení výzkumu můžeme tvrdit, že je stavební spoření nejvíce atraktivní pro osoby s vysokoškolským vzděláním či osoby do 29 let. Naopak, nejméně atraktivní se jeví u osob v předdůchodovém věku.  „Mladí lidé se chovají zodpovědně, uvědomují si, že pořízení vlastního bydlení nebude tak jednoduché jako bylo doposud. A chtějí být na tuto situaci připraveni,“ vysvětlil Jochen Maier.

ČMSS za prvních 5 měsíců letošního roku uzavřela přes 82 tisíc nových smluv, meziročně je to nárůst o více než 50 %.  „Počítáme s tím, že za celý rok vzrosteme minimálně o 20 % a dále tak posílíme náš tržní podíl,“ dodal Jochen Maier.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.


Zpět