"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"S námi postavíte rychleji..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Stavební spoření se stává stále oblíbenějším.

Stavební spoření se stává stále oblíbenějším.

Stavební spoření stoupá na popularitě. Prodeje nemovitostí rostou a zájem o stavební spoření je nejvyšší za předchozích 7 let. Podle pravidelného průzkumu agentury IBRS, vytvořeného pro Českomoravskou stavební spořitelnu, je největší zájem u lidí do 29 let. Dotazování proběhlo letos v květnu na 1 000 respondentech a prokázalo atraktivitu stavebního spoření u 40 %, tedy skoro poloviny dotazovaných.

 

Jochen Maier, místopředseda představenstva ČMSS k průzkumu dodává „Stejnou otázku klademe klientům od roku 2011, ještě nikdy po dobu měření nebyla atraktivita tak vysoko. Vidíme přitom především rostoucí zájem mladých klientů o stavební spoření,“.

 

V roce 2011 kladně k možnosti stavebního spoření přistupovalo 19 % respondentů, v roce 2015 obdobně reagovalo 31 % dotazovaných. Smysl stavebního spoření v Česku je zaznamenán u 71 % dotazovaných osob, což je o 7 % více než v roce 2017.

„Klienti za největší výhody považují především úrokovou sazbu, státní podporu a možnost budoucího výhodného úvěru. S omezením 100% hypoték do budoucna poroste potřeba mít na pořízení bydlení naspořeny vlastní peníze. Zároveň se zvyšujícími se sazbami ale roste i význam garance budoucí úrokové sazby úvěru,“ uvádí Jochen Maier.

 

Po zhodnocení výzkumu můžeme tvrdit, že je stavební spoření nejvíce atraktivní pro osoby s vysokoškolským vzděláním či osoby do 29 let. Naopak, nejméně atraktivní se jeví u osob v předdůchodovém věku.  „Mladí lidé se chovají zodpovědně, uvědomují si, že pořízení vlastního bydlení nebude tak jednoduché jako bylo doposud. A chtějí být na tuto situaci připraveni,“ vysvětlil Jochen Maier.

ČMSS za prvních 5 měsíců letošního roku uzavřela přes 82 tisíc nových smluv, meziročně je to nárůst o více než 50 %.  „Počítáme s tím, že za celý rok vzrosteme minimálně o 20 % a dále tak posílíme náš tržní podíl,“ dodal Jochen Maier.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.


Zpět