"Necháme růst Vaše finance..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

Novinky:

Spojí se Raiffeisenbank a Moneta?

Spojí se Raiffeisenbank a Moneta?

Na českém bankovním trhu se nejspíše chystá ke změnám. Největší transakcí za několik let je možný zájem Raiffeinsenbank o koupi Moneta Money Bank. Spojením dvou bankovních společností by vznikla třetí či čtvrtá největší banka podle počtu jejich klientů, který je při jejich součtu asi 1,6 milionů.

 

Moneta Money Bank

Počet klientů 1 milion

Bilanční suma 199,7 miliardy korun

Čistý zisk 3,9 miliardy korun

 

Raiffeisenbank

Počet klientů zhruba 600 tisíc

Bilanční suma 338 miliardy korun

Čistý zisk 2,82 miliardy korun

 

„Raiffeinsenbank plánuje na vybraných trzích růst, přičemž Česko je jedním z těchto trhů,“ uvedl mluvčí Christof Danz a dodal, „Principiálně se nevyjadřujeme ke spekulacím na trhu týkajících se fúzí a akvizic. Mohu ale více vysvětlit naše ambice expandovat na vybraných trzích. Johann Strobl – výkonný ředitel Raiffensenbank – už v minulosti uvedl, že je nakloněn změnám, které by růst podpořily. „S expanzí v Česku má rakouská bankovní skupina dobré zkušenosti. Už v roce 2006 byl odkup eBanky úspěšným krokem k rozšíření společnosti.

 

Spekulace o spojení s Monetou podporuje i skutečnost, že česká Raiffensenbank přidala do své struktury další dvě banky – Citibank a Zuno Bank. „V Praze sedí tým, který umí koupit a úspěšně integrovat jiný byznys. A Vídeň to ví,“ řekl pro LN pro doplnění a pod příslibem anonymity finančník seznámený s fungováním rakouské skupiny.. „Logiku to má. Obě banky nejsou ani malé štiky, ale ani dostatečně velké na to, aby byly efektivní v nákladech. Spojením by obě banky ušetřily hodně nákladů a realizovaly významné synergie, jak se říká v lepších kruzích,“ dodal anynomní finančník. 

„V kontextu pravidelných setkání s analytiky a akcionáři Moneta Money Bank se představenstvo banky vyjádřilo, že je připraveno podpořit jakoukoliv smysluplnou nabídku ze strany potencionálních zájemců o koupi banky,“ uvedla vedoucí komunikace Monety Money Bank Martina Lambert. „A v případě, že taková nabídka přijde, tak ji bude neprodleně komunikovat akcionářům,“ doplnila. Zdroj: LN, banky

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.


Zpět