"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Necháme růst Vaše finance..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Začínající výše investovaných vkladů je průměrně 500 Kč.

Začínající výše investovaných vkladů je průměrně 500 Kč.

Česko se v oblasti podílových fondů stále více přibližuje západní Evropě. Objem investic v Česku dosahuje půl bilionu korun. Výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový trh ČR, Jana Brodani, věří, že existuje půda pro minimálně zdvojnásobení takové sumy. Ve srovnání s vyspělejšími zeměmi Evropy je podíl investic do fondů na aktivech tuzemských domácností nižší.  Západní Evropa vykazuje až 30 %, Česko kolem 11 %.

Podle Brodani, objem investic do fondů stabilně roste. Výše zmiňovaná částka půl bilionu korun nezahrnuje jen investice do měst, firem či obcí, ale také investice domácnosti. Abychom dohnali západoevropské země, musel by být nárůst trojnásobný až čtyřnásobný proti stavu současnému. Oproti létům minulým jsou dnes stále populárnější pravidelné investice. Více než polovina osob místo jednorázové investice volí dlouhodobé investování. Nejčastější podoba je měsíční suma v hodnotě 500 Kč. Oblíbené jsou investice do dynamičtějších podílových fondů, nejčastěji se investuje do smíšených fondů, které nabízejí konzervativní i dynamickou složku portfolia. Zvyšuje se zájem i u akciových a nemovitostních fondů.

Věk investorů je v průměru ve věku 40 let. Asociace pro kapitálový trh ČR se snaží šířit osvětu a posunout věkovou hranici investorů pod 30 let, aby se dokázali do budoucna lépe zabezpečit. Osvěta by se podle Brodani měla objevovat i na školách a učit tak mladší generace finanční gramotnosti.

Podílové fondy jsou nyní nejregulovanějším produktem. V platné legislativě je aplikováno velké množství ochranných prvků, dalo by se tvrdit, že není možné takový fond rozkrást. Mezi ochranné prvky řadíme odpovědnost manažera, který je pod dohledem České národní banky. Fondy mají depozitáře, který kontroluje investiční společnost, jestli nakládá s penězi správně. Mezi další povinnosti patří vykazovat údaje nejen centrální bance, ale i veřejnosti. Investoři se mohou snadno dozvědět kompletní informace o fondu (kdo fond spravuje, výše poplatků a nákladů).

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.


Zpět