"Nebojíme se žádné výzvy..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Vánoce klepou na dveře, lidé si na dárky berou půjčky.

Vánoce klepou na dveře, lidé si na dárky berou půjčky.

 

Podle statistik jsou poslední měsíce roku obdobím, kdy si Češi berou nejvíce půjček. Stres z nákupů dárků pod stromeček nás mnohdy ovlivní udělat ukvapená rozhodnutí. Půjčit si peníze nás ovšem může dostat do velkých potíží, už dnes je zadlužena více než čtvrtina dospělých.  Podle evidence je až 300 000 dlužníků, kteří nejsou schopni půjčené peníze vracet.

Aktuální průzkumy ukazují, že každý pátý Čech si někdy na vánoční dárky peníze půjčil. „Bohužel jsou Češi zvyklí jednat impulzivně a půjčovat si na nákup přímo od obchodníků. A často bez velkého plánování. Listopad je tradičně obdobím, kdy se Češi nejvíce zadlužují. Prosinec a leden pak mají další prvenství - lidé jsou na svých účtech nejvíce v mínusu, “ popisuje Filip Hrubý z České spořitelny.

Pokud si přece jen, chcete peníze půjčit, doporučujeme si základní přehled.

 

1)     Zmapování

Zmapujte si, jaké máte příjmy a výdaje. Napište si, kolik peněz budete přesně potřebovat a kolik Vám zůstane na útratu. Pro ulehčení můžete využít online pomůcky. Například Česká spořitelna letos uvedla internetové a mobilní bankovnictví George. Dokáže za Vás spočítat příjmy, výdaje a upozorní na položky,na které byste si chtěli ušetřit.

2)     Rezerva je základ

Každý člověk, pokud to jen trochu lze, by se měl snažit ušetřit peníze, které bude mít stranou. Suma by se měla pohybovat kolem trojnásobku měsíčních výdajů.  Pokud žádnou vytvořenou rezervu nemáte, měli byste zvážit, jestli není půjčka obzvlášť riziková.

3)     Od koho si půjčit

V nečekaných situacích si lidé nejčastěji berou krátkodobé půjčky. Ty jsou rizikovější, dražší a spojovány s vysokými sankcemi.  Podle oficiálních statistik Poradny při finanční tísni představují 85 % všech dluhů v exekuci dluhy do 10 tisíc korun. Pokud jste se pro půjčku rozhodli, dobře zvažte, u koho si jí vezmete.

 

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.

 

 


Zdroj: https://www.denik.cz


Zpět