"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

Novinky na finančním trhu:

Úraz na lyžích? Plnění pojišťoven se výrazně liší.

Úraz na lyžích? Plnění pojišťoven se výrazně liší.

Lyžařská sezona je v plném proudu, český národ láká nejen tuzemské modernizované ski areály, ale stále častěji míří na hory také do zahraničí. Ohledně bezpečnosti máme však stále rezervy, například loňský průzkum pojišťovny Metlife ukázal, že lyžařskou helmu používá jen polovina rodičů, kteří míří s dětmi na svah.

Ochranné vybavení sice výrazně snižuje riziko zranění, ale zcela předejít mu nedokáže. Pro případy úrazů - vlastních či způsobených třetí osobě - je tak víc než vhodné vyrazit na lyže i se správně zvoleným pojištěním. Zároveň se vyplatí nabídku pojišťoven důkladně porovnat - u některých úrazů se vyplácené částky liší o desítky tisíc korun.

V případě, že se zraníte na české sjezdovce, jsou náklady na léčbu hrazeny z běžného zdravotního pojištění. Pokud máte navíc sjednané i úrazové pojištění, vyplatí vám pojišťovna, když váš nárok uzná, i plnění z této pojistky. Výše částky se vypočítává podle závažnosti úrazu a doby , po kterou se pacient se zraněním léčí.

Konkrétní výše závisí na vážnosti úrazu a posouzení pojišťovnou.

Ještě výraznější jsou rozdíly vyplácených částek u nejzávažnějších úrazů s trvalými následky. V těchto případech totiž výše odškodnění závisí nejen na oceňovací tabulce pojišťovny, ale také na takzvané progresi (násobku pojistné částky podle závažnosti tělesného poškození), kterou daná pojišťovna u vážných úrazů používá.

Pojišťovny mohou krátit plnění až o polovinu, pokud by se ukázalo, že příčinu nehody bylo požití alkoholu před sportovní aktivitou.

Pro případy, že při jízdě na lyžích či snowboardu zraníte někoho jiného, byste měli mít sjednané i pojištění odpovědnosti. Pokud totiž někoho srazíte na sjezdovce a prokázalo by se, že jde o vaše zavinění, může zdravotní pojišťovna, která by vydala peníze na léčbu poškozeného, požadovat úhradu po vás.

Škody při lyžování jsou kryty z pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě, které často platí i na území Evropy. Při cestě do zahraničí lze sjednat připojištění odpovědnosti také v rámci cestovního pojištění.

Při vybírání pojištění pro lyžařské cesty do zahraničí se zaměřte na výši vyplácených limitů a případné spoluúčasti. Zajímejte se tak nejen o základní limit, ale také o dílčí limity, například pro stomatologická ošetření. Překvapit vás může i výše spoluúčasti, a to zejména u pojištění stornopoplatků či pojištění odpovědnosti. Ohlídejte si, aby pojištění zahrnovalo i dostatečné plnění pro případný zásah horské služby a přepravu vrtulníkem.

Rádi Vám pomůžeme s jakýmkoliv dotazem, proto nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.


Zpět