"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"S námi postavíte rychleji..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Třetí největší banka v Česku – MONETA Money Bank koupí Air Bank.

Třetí největší banka v Česku – MONETA Money Bank koupí Air Bank.

MONETA Money Bank (MMB) chystá koupi nejen společnosti Air Bank. Dalším plánovaným subjektem je Home Credit v Česku i na Slovenku.  Sloučením všech společností by tak vznikla třetí největší bankovní instituce. Koupí Air Bank vznikne subjekt se dvěma miliony klientů. Nad MMB je jako druhá největší banka v Česku ČSOB a prvenství v žebříčku patří České spořitelně.

 

Obchod by měl probíhat tak, že MONETA Money Bank odkoupí Air Bank a Home Credit v Česku a na Slovensku. Současně Home Credit Group B.V. dostane čtvrinový podíl v MMB a Air Bank by se stala největším akcionářem MMB. Za nově vydané akcie v hodnotě 13 miliard korun by MONETA částečně odkoupila Air Bank. Celková cena transakce se vyšplhala na 19,75 miliardy korun, zbylou částku bude nutné doplatit v hotovosti. Odhadovaná konsolidace bank by měla být uskutečněna do 1. července 2019.

Spojením dojde ke zvýšení konkurenceschopnosti a očekávají se vyšší úspory a zisky.  Díky propojení budou mít klienti k dispozici 237 poboček a 1005 dostupných bankomatů, plánují se také další technologické inovace a rozšíření finančních služeb.

„Spojení těchto podniků, které se vzájemně velmi dobře doplňují, povede k vytvoření přední české retailové banky a druhého největšího poskytovatele spotřebitelských úvěrů v České republice. Tento krok urychlí naplňování naší strategie a do budoucna posílí naši konkurenceschopnost. Také nám umožní lépe obsluhovat klienty, zrychlit růst a zvyšovat zisk pro akcionáře. Jsem nadšen z příležitosti, kterou nám tato transakce nabízí,“ komentuje situaci Tomáš Spurný, generální ředitel a předseda představenstva společnosti MONETA.

 

V případě dalších otázek nás kontaktujte v sekci Kontakty.


Zpět