"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"S námi postavíte rychleji..."

Novinky na finančním trhu:

Třetí největší banka v Česku – MONETA Money Bank koupí Air Bank.

Třetí největší banka v Česku – MONETA Money Bank koupí Air Bank.

MONETA Money Bank (MMB) chystá koupi nejen společnosti Air Bank. Dalším plánovaným subjektem je Home Credit v Česku i na Slovenku.  Sloučením všech společností by tak vznikla třetí největší bankovní instituce. Koupí Air Bank vznikne subjekt se dvěma miliony klientů. Nad MMB je jako druhá největší banka v Česku ČSOB a prvenství v žebříčku patří České spořitelně.

 

Obchod by měl probíhat tak, že MONETA Money Bank odkoupí Air Bank a Home Credit v Česku a na Slovensku. Současně Home Credit Group B.V. dostane čtvrinový podíl v MMB a Air Bank by se stala největším akcionářem MMB. Za nově vydané akcie v hodnotě 13 miliard korun by MONETA částečně odkoupila Air Bank. Celková cena transakce se vyšplhala na 19,75 miliardy korun, zbylou částku bude nutné doplatit v hotovosti. Odhadovaná konsolidace bank by měla být uskutečněna do 1. července 2019.

Spojením dojde ke zvýšení konkurenceschopnosti a očekávají se vyšší úspory a zisky.  Díky propojení budou mít klienti k dispozici 237 poboček a 1005 dostupných bankomatů, plánují se také další technologické inovace a rozšíření finančních služeb.

„Spojení těchto podniků, které se vzájemně velmi dobře doplňují, povede k vytvoření přední české retailové banky a druhého největšího poskytovatele spotřebitelských úvěrů v České republice. Tento krok urychlí naplňování naší strategie a do budoucna posílí naši konkurenceschopnost. Také nám umožní lépe obsluhovat klienty, zrychlit růst a zvyšovat zisk pro akcionáře. Jsem nadšen z příležitosti, kterou nám tato transakce nabízí,“ komentuje situaci Tomáš Spurný, generální ředitel a předseda představenstva společnosti MONETA.

 

V případě dalších otázek nás kontaktujte v sekci Kontakty.


Zpět