"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Studovat se dá, peníze na studium lze získat zvýhodněnou půjčkou.

Studovat se dá, peníze na studium lze získat zvýhodněnou půjčkou.

 

Studium a rozšiřování kvalifikace se mnohdy kvůli nedostatku finančních prostředků přesouvá až na druhou kolej. Nemožnost financování se dá změnit. Studentům banky nabízejí různé možnosti financování studia, splácet půjčenou částku mohou až po dokončení studia, informují Hospodářské noviny.

Jednou z variant je odložit splácení úvěru až na dobu po ukončení studia nebo si rozložit platbu školného na více splátek, s možností každý rok způsob platby měnit. Studentům jsou poskytovány částky, které pokryjí náklady na kompletní studium. V rámci úvěru Gaudeamus od Komerční banky si lze půjčit až 600 000 Kč a je možné jím financovat studium v zahraničí, školné či jiné náklady spojené se studiem. Úvěr studenti mohou čerpat postupně a také je na nich, zda začnou splácet úvěr hned anebo budou během studia hradit jen úroky.

 

Česká spořitelna prostřednictvím účelové půjčky nabízí částku až 2 500 000 Kč se splatnostní deset let. Pokud klient předloží potvrzení o studiu, získá o 2 % nižší sazbu, než kdyby se rozhodl pro standardní hotovostní půjčku. Lze si půjčit i na dálkové či jazykové studium.  „U účelové půjčky si může klient snížit splátku na polovinu nebo si ji zvýšit, a splatit tak půjčku dříve. Umožňujeme také splátku odložit nebo změnit datum splátky,“ říká Filip Hrubý, tiskový mluvčí Finanční skupiny České spořitelny, a dodává, že účelovou půjčku smí klienti využít pro financování všech typů vzdělávání, od elementárního po vysokoškolské, pro sebe nebo své děti, v Česku i v zahraničí.  

Pokud se objeví neočekávaný výdaj spojený se studiem, najde se řešení. V rámci úvěru Micro Gaudeamus si klient může půjčit až 30 000 Kč, bez třetí strany – ručitele.  Bez poplatků a úkorů mohou v rámci užívání studentského účtu G2 od Komerční banky studenti čerpat debet až 5 000 Kč.  „Chceme studentům zjednodušit proces, kdy se sami učí hospodařit a osamostatňují se od rodiny. Povolený debet je rezerva, na kterou studenti mohou a nemusí sáhnout. Navíc se nemusí bát, že by pak spláceli nějaké velké sumy. Pouze to, co vyčerpají, a na splacení mají celý rok,“ popisuje podmínky čerpání Pavel Zúbek, tiskový mluvčí Komerční banky. Také ČSOB nabízí výhody v podobě kreditních karet pro studenty. V prosinci loňského roku ČSOB představila tzv. úrokové prázdniny, tedy první půl rok od sjednání karty nulovou úrokovou sazbu.


Zájem studentů o takový způsob financování pozvolna stoupá, ale klienti jsou obezřetní. „Často si úvěr dobře promýšlí, hledají informace u všech dostupných zdrojů a jsou si lépe vědomi možných rizik. Jsou také ochotni více investovat do sebevzdělávání, protože jsou si vědomi, jakou přidanou hodnotu jim to v budoucnu přinese,“ říká Pavel Zúbek z Komerční banky. Filip Hrubý z České spořitelny dodává
„Celkově jde o malé počty i objemy půjček. Vysvětlujeme si to tím, že v Česku je stále dostupný a kvalitní státní vzdělávací systém. Lidé, kteří vyhledávají soukromé, placené formy vzdělávání, jsou často z bonitnějších vrstev,“.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty


Zpět