"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Sníh a zima jako další riziko, jak se pojistit?

Sníh a zima jako další riziko, jak se pojistit?

Sněhová sezóna vyjma krásných bílých panoramat přináší i jisté riziko. Majitelé a správci budov mají povinnost zajistit bezpečnost pro kolemjdoucí. Pokud by případný pád sněhu nebo ledu ze střechy způsobil škodu na majetku, ba hůř škodu na zdraví, odpovědnost jde za majiteli budovy. I na takovou situaci se lze připravit. Jak na to?

 

Za včasné očištění střech a fasád od rampouchů, ledových ploten a sněhu odpovídá vlastník domu.  Jeho povinnost lze díky ustanovením příslušné smlouvy přenést na správce, domovníka či nájemce. Odpovědnost za škodu způsobenou ledem či sněhem lze pojistit: u rodinných domů můžeme využít pojištění nemovitosti nebo odpovědnost vlastníka (automaticky se vztahuje na osobu pověřenou úklidem). V případě komerčních prostor se nejčastěji využívá pojištění odpovědnosti z podnikatelské činnosti.

V rámci pojistného plnění je kladen důraz na dodržení prevence. Pokud pojišťovna shledá, že k pojistné události došlo vlivem značného zanedbání povinnosti a neplněním prevence, může pojistné plnění krátit, tzn., že pojištěný dostane jen část náhrady škody (s výjimkou velkých nepředvídatelných změn počasí, tzn. vlivy vyšší moci). Pokud není možné ihned zajistit nebezpečný úsek, měl by být minimálně označen a preventivně zahrazen.

Dbejte také na přiměřené limity plnění u pojištění odpovědnosti. Pokud by došlo k podpojištění, může pojišťovna vyplatit jen určitou částku a zbytek škody bude vlastník objektu platit ze svého. Při újmě na zdraví, které by mohlo vést k trvalým následkům, se finanční částka může vyšplhat až na miliony korun.

V případě vzniku škody je nutné pořídit ihned fotodokumentaci místa události, stavu objektu a poškozených předmětů. Vhodné je zajistit svědky. V případě závažnějších škod a újmy na zdraví je třeba přivolat policii a pořídit záznam. Škoda musí být co nejdříve nahlášena pojišťovně, aby byla umožněna urychlená prohlídka místa ze strany likvidátora.

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.


Zpět