"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"S námi postavíte rychleji..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Půjčky pro mladé rodiny – lidé se přihlásili už o 343 milionů.

Půjčky pro mladé rodiny – lidé se přihlásili už o 343 milionů.

Lidé žádají o státní půjčky na bydlení pro mladé. Státní fond rozvoje bydlení zaregistroval přes tři stovky formulářů. Žadatelé se už přihlásili o 343 milionů korun, to je víc než polovina z celkové sumy určené tomuto programu na letošní rok. Mluví se o navýšení částky.

Prvotní nápor žádostí druhý den poklesl. Podle Jiřího Klímy, ředitele odboru politiky bydlení ministerstva po místní rozvoj, se program brzy vyčerpá. K dispozici bylo cca 650 milionů korun, počet žádostí se k 16. 8. 2018 vyšplhal na 301, poskytnuto bylo 343 milionů. Evidovaných žádostí na půjčku na nový rodinný dům je 151 za 297,1 milionů, na nový byt bylo zasláno 40 žádostí za 35,5 milionů korun a na rekonstrukci přišlo 110 žádostí za 31,8 milionů korun.

Karolína Smetanová, mluvčí státního fondu informovala, že se lidé o státní půjčky zajímají.  Zjišťují potřebné náležitosti hlavně prostřednictvím telefonických nebo e-mailových dotazů.

Klíma potvrdil, že pokud zájem potrvá, bude objem peněz navýšen na jednu miliardu tak, jak už dříve avizovala ministryně Klára Dostálová. Rozhodnutí by mohlo být koncem srpna či začátkem září podle vyhodnocení prvních dnů fungování programu.

„Přistupovali jsme k tomu s tím, že chceme pomoct především domácnostem, které žijí v regionech s nižšími příjmy, a tedy i s nižší bonitou. Tím, že si budou půjčovat za nižší úrok, můžeme znovu oživit bydlení mladých domácností na malých a středních městech, ve venkovských oblastech,“ říká Klíma a dodává, že ve velkých městech, kde je problém s vysokými cenami nemovitostí, je třeba znovu začít rozvíjet nájemní bydlení.

O půjčku může žádat pár, který žije v manželství či registrovaném partnerství, ale alespoň jeden z nich musí být mladší 36 let. Ucházet se, ale může i jeden člověk mladší 36 let, pokud trvale pečuje o dítě mladší 15 let.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.

 

zdroj: ČT24, SFRB


Zpět