"Necháme růst Vaše finance..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Průzkum - Ví dospělé děti žijící u rodičů, jaké jsou náklady na bydlení?

Průzkum - Ví dospělé děti žijící u rodičů, jaké jsou náklady na bydlení?

Bydlení ve svém není samozřejmostí. Pokud si chceme vytvořit vlastní domov, neodmyslitelně k němu patří mnohé výdaje.  Ať jsou v podobě nájmu, zálohy na energie a vodu či hypotéky, platit musíme. Výdaje za domácnost jsou pro člověka zpravidla největší položkou v jeho rozpočtu. Uvědomují si mladí dospělí, kteří žijí u rodičů, v jakých částkách se náklady na bydlení pohybují?  Na tuto otázku se snažil odpovědět průzkum Raiffeinsenbank stavební spořitelnu od NMS Market Research.

 

Z výsledků průzkumu 54 % dospělých dětí, které ještě žijí u svých rodičů, mají povědomí o nákladech spojených s vedením domácnosti. Celých 46 procent mladých dospělých nemá představu o výdajích, které jsou s chodem domácnosti spojeny. Paradoxně tyto děti však žijí s rodiči ve společné domácnosti právě z nedostatku finančních prostředků na vlastní bydlení.

Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny uvádí  „Bydlení je jedna ze základních potřeb každého člověka a zároveň jeden z největších výdajů. Obzvlášť mladí lidé, kteří mají v plánu vylétnout z rodného hnízda a osamostatnit se, by se měli zajímat, kolik jejich rodiče utratí a kolik obecně spravování domácnosti stojí. Snáze si pak udělají obrázek o své vlastní budoucí domácnosti a vyhnou se potenciálním finančním potížím, které jim mohou zkomplikovat nejen začátek samostatného bydlení, ale v horším případě i zbytek života,“.

Předejít nedostatku peněz lze např. včasným založením stavebního spoření. Peníze, které se tím ušetří, mohou usnadnit  začátek budování vlastního hnízda.  Začátek bývá nejtěžší např. kvůli investicím do vybavení bytu či vysokým kaucím.

Molnárová dodává: „Raiffeisen stavební spořitelna zvýhodnila tzv. dětské smlouvy pro děti a mladé do 25 let včetně. Každou takovou novou smlouvu o stavebním spoření bude úročit sazbou 1,5 % ročně, a to minimálně po dobu šesti let. Včetně úroku a státní podpory tak můžete dosáhnout na celkové zhodnocení přes 4 % ročně.“

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.


Zpět