"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Průměrná mzda v Česku roste.

Průměrná mzda v Česku roste.

Česká tisková kancelář informovala, že růst průměrné mzdy překonal v prvním čtvrtletí 8 %. Po zahrnutí inflace, by měl být reálný růst přes 6 %.  Růst podporuje pozitivní vývoj ekonomiky a nedostatek pracovníků. Kombinace těchto faktorů vytváří tlak  a výše mezd stoupá. Český statistický úřad zaznamenává nárůst průměrné mzdy od začátku roku 2014.

V posledním kvartálu loňského roku výše průměrné mzdy poprvé překonala cifru 30 000 Kč, meziročně stoupla o 8 %, na 31 646 Kč, to činí o 2 237 Kč víc. Po zahrnutí inflace reálně vzrostl výdělek o 5,3 %. Na výši průměrné mzdy dosáhne jen třetina pracujících.  Analytik Raiffeisenbank Milan Frydrych uvedl, že napětí trhu práce pokračuje a tím i rychlý růst mezd. Na zaměstnavatele je vyvíjen tlak a očekává se zvyšování platů. Po prvním kvartálu je odhadovaný růst 8,1 % nominálně, vysoké tempo růstu je očekáváno po celou dobu roku, mírné zpomalení se může objevit v příštím roce.

„Vzhledem ke zpomalení inflace v prvním čtvrtletí na 1,9 procenta by měl citelně zrychlit také růst reálné mzdy, a to o více než 6,5 procenta. Jednalo by se tak o nejrychlejší dynamiku reálných mezd za posledních 15 let,“ uvedl hlavní ekonom Ing. Jakub Seidler. Ekonom Cyrrus Lukáš Kovanda doplňuje „Mzdy v prvním letošním kvartálu vzrostly dle našeho předpokladu reálně meziročně o 6,3 procenta. Mzdová dynamika se tedy oproti loňskému roku dále zvýšila. Vedle stále napjatější situace na trhu práce přispělo ke zrychlení mzdové dynamiky také další navýšení minimální mzdy,“ .

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.


Zpět