"Necháme růst Vaše finance..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

Novinky na finančním trhu:

Průměrná mzda v Česku roste.

Průměrná mzda v Česku roste.

Česká tisková kancelář informovala, že růst průměrné mzdy překonal v prvním čtvrtletí 8 %. Po zahrnutí inflace, by měl být reálný růst přes 6 %.  Růst podporuje pozitivní vývoj ekonomiky a nedostatek pracovníků. Kombinace těchto faktorů vytváří tlak  a výše mezd stoupá. Český statistický úřad zaznamenává nárůst průměrné mzdy od začátku roku 2014.

V posledním kvartálu loňského roku výše průměrné mzdy poprvé překonala cifru 30 000 Kč, meziročně stoupla o 8 %, na 31 646 Kč, to činí o 2 237 Kč víc. Po zahrnutí inflace reálně vzrostl výdělek o 5,3 %. Na výši průměrné mzdy dosáhne jen třetina pracujících.  Analytik Raiffeisenbank Milan Frydrych uvedl, že napětí trhu práce pokračuje a tím i rychlý růst mezd. Na zaměstnavatele je vyvíjen tlak a očekává se zvyšování platů. Po prvním kvartálu je odhadovaný růst 8,1 % nominálně, vysoké tempo růstu je očekáváno po celou dobu roku, mírné zpomalení se může objevit v příštím roce.

„Vzhledem ke zpomalení inflace v prvním čtvrtletí na 1,9 procenta by měl citelně zrychlit také růst reálné mzdy, a to o více než 6,5 procenta. Jednalo by se tak o nejrychlejší dynamiku reálných mezd za posledních 15 let,“ uvedl hlavní ekonom Ing. Jakub Seidler. Ekonom Cyrrus Lukáš Kovanda doplňuje „Mzdy v prvním letošním kvartálu vzrostly dle našeho předpokladu reálně meziročně o 6,3 procenta. Mzdová dynamika se tedy oproti loňskému roku dále zvýšila. Vedle stále napjatější situace na trhu práce přispělo ke zrychlení mzdové dynamiky také další navýšení minimální mzdy,“ .

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.


Zpět