"S námi postavíte rychleji..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

Novinky na finančním trhu:

Povinné ručení už může jenom zdražovat, tvrdí pojišťovny.

Povinné ručení už může jenom zdražovat, tvrdí pojišťovny.

Cena povinného ručení dosáhla dna a klesat může pouze na úkor dalšího prohlubování ztrát pojišťoven. Od roku 2010 průměrné pojistné kleslo v dnešních cenách o 24 %, zatímco průměrná škoda stoupla o 47 %.

U pojišťoven osobních automobilů pojišťovny podle České kanceláře pojistitelů (ČKP) vyberou o 12 % pojistného méně, než zaplatí na škodách. Průměrná cena povinného ručení se loni meziročně snížila o O,6 % na 2 764 Kč.

Ještě negativnější situace vychází v segmentech nákladních automobilů včetně tahačů, kde celková nedostatečnost pojistného dosahuje dokonce 30 % aktuální výše pojistného.

Podobně je na tom také nejrizikovější skupina vozidel pojištěných leasingovou společností, kde ztráta dosahuje 27 %.

Ačkoliv klienti mohou do značné míry své sazby ovlivňovat sami, protože jsou počítány i podle ujetých kilometrů, nemůžou pojišťovny ignorovat zvyšující se náklady na opravy vozidel i škody na zdraví, které tlačí ceny autopojištění vzhůru.

Můžeme tak očekávat stoupající tendenci cen tohoto produktu. A to z důvodu, aby mohly pojišťovny vzhledem k nárůstu výše plnění zejména u škod na zdraví dostát všem svým závazkům. Opomenout ale nelze ani další z efektů, a tím je zvyšování cen náhradních dílů a práce v autoservisech.

ČPK hradí prostřednictvím garančního fondu, kam přispívají pojišťovny z vybraného pojistného na povinném ručení částky, které se jí nepodaří získat od nepojištěných viníků nehod. Od 1. ledna 2018 se opět zavedl příspěvek nepojištěných, a tedy i financování nepojištěných škod nepojištěnými motoristy.

Povinné ručení poskytuje 12 pojišťoven. Většina z nich sazby stanovuje podle věku a místa bydliště řidiče, stáří vozidla, objemu a výkonu motoru, počtu ujetých kilometrů a dalších kritérií. V budoucnu půjde i o frekvenci a rozsah přestupků či vybavenost asistenčními systémy.


Zpět