"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"I při studiích se dá podnikat..."

Novinky na finančním trhu:

Povinné ručení už může jenom zdražovat, tvrdí pojišťovny.

Povinné ručení už může jenom zdražovat, tvrdí pojišťovny.

Cena povinného ručení dosáhla dna a klesat může pouze na úkor dalšího prohlubování ztrát pojišťoven. Od roku 2010 průměrné pojistné kleslo v dnešních cenách o 24 %, zatímco průměrná škoda stoupla o 47 %.

U pojišťoven osobních automobilů pojišťovny podle České kanceláře pojistitelů (ČKP) vyberou o 12 % pojistného méně, než zaplatí na škodách. Průměrná cena povinného ručení se loni meziročně snížila o O,6 % na 2 764 Kč.

Ještě negativnější situace vychází v segmentech nákladních automobilů včetně tahačů, kde celková nedostatečnost pojistného dosahuje dokonce 30 % aktuální výše pojistného.

Podobně je na tom také nejrizikovější skupina vozidel pojištěných leasingovou společností, kde ztráta dosahuje 27 %.

Ačkoliv klienti mohou do značné míry své sazby ovlivňovat sami, protože jsou počítány i podle ujetých kilometrů, nemůžou pojišťovny ignorovat zvyšující se náklady na opravy vozidel i škody na zdraví, které tlačí ceny autopojištění vzhůru.

Můžeme tak očekávat stoupající tendenci cen tohoto produktu. A to z důvodu, aby mohly pojišťovny vzhledem k nárůstu výše plnění zejména u škod na zdraví dostát všem svým závazkům. Opomenout ale nelze ani další z efektů, a tím je zvyšování cen náhradních dílů a práce v autoservisech.

ČPK hradí prostřednictvím garančního fondu, kam přispívají pojišťovny z vybraného pojistného na povinném ručení částky, které se jí nepodaří získat od nepojištěných viníků nehod. Od 1. ledna 2018 se opět zavedl příspěvek nepojištěných, a tedy i financování nepojištěných škod nepojištěnými motoristy.

Povinné ručení poskytuje 12 pojišťoven. Většina z nich sazby stanovuje podle věku a místa bydliště řidiče, stáří vozidla, objemu a výkonu motoru, počtu ujetých kilometrů a dalších kritérií. V budoucnu půjde i o frekvenci a rozsah přestupků či vybavenost asistenčními systémy.


Zpět