"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"S námi postavíte rychleji..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Povinné ručení – Vysoké pokuty pro neplatiče

Povinné ručení – Vysoké pokuty pro neplatiče

 

Nově pro neplatiče povinného ručení kromě pokuty i příspěvek do garančního fondu České kanceláře pojistitelů. V dopravním provozu může nastat situace, kdy vznikne nehoda i cizím zaviněním. Pokud řidič, který vaše auto naboural, nemá povinné ručení, můžete kontaktovat Českou kancelář pojistitelů (ČKP) a dožadovat se náhrady škody. ČKP může škodu uhradit z garančního fondu. Vzniklá škoda může být uhrazena také v případech, kdy je pachatel neznámý. Ročně ČKP vyplatí přibližně 300 milionů korun.

Do garančního fondu pravidelně přispívají všechny pojišťovny a od ledna tohoto roku je zaveden příplatek nepojištěných řidičů. První výzvy od ČKP k zaplacení jsou adresovány řidičům, kteří nemají sjednané povinné ručení, ale podle registru vozidel na sebe mají psané auto. Denní částka se pohybuje podle typu vozidla od 30 do 93 korun, zpoplatněna je i motorka či přívěsný vozík. Příspěvek se může účtovat od 1. 1. 2018.

Pokud máte auto, kterým nejezdíte a chcete se zprostit poplatku, musíte splnit tyto podmínky -odevzdat značky do depozitu a vozidlo odstranit z pozemní komunikace. Uložené značky mohou být v depozitu až rok, správní poplatek je 200 korun. Prevencí k odstranění chyb, které se objevovaly před rokem 2015, kdy byl poplatek účtován, je zrušení polopřevodů. Na webových stránkách ČKP si můžete ověřit pojištění vašich aut, stačí zadat registrační značku vozu.  Pokud si nejste jisti, jestli máte všechny vozy správně zapsané, zajděte na obecní úřad s rozšířenou působností a nechte si vše ověřit.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty


Zpět