"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"S námi postavíte rychleji..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

Novinky na finančním trhu:

Nepodceňujte pojištění majetku

Nepodceňujte pojištění majetku

I když se může zdát, že o pojištění již bylo vše řečeno, pravdou je, že spotřebitelská osvěta nikdy nemůže být na škodu ani v této oblasti. Pokud pomineme životní a automobilové pojištění, existuje zde velice široká problematika zabezpečení majetku, která úzce souvisí s každodenním životem. Vždyť ohni, vodě ani živlům člověk neporučí.

Pojištění je především od toho, aby chránilo pojištěnou osobu před finančním krachem. Mělo by nastoupit tam, kde končí možnost jednotlivce, aby se sám zajistil. Nenahradí sice veškeré ztráty, ale člověka nenechá padnout na dno. V běžném životě pak jde hlavně o pojištění domácnosti a nemovitosti.

POZNEJTE ROZDÍLY

to první se vztahuje na movité věci, tedy v zásadě na všechno, co lze odstěhovat, ať už jde o nábytek, nebo o osobní předměty členů rodiny. To druhé pak kryje škody na stavebním objektu jako takovém.

Otázkou bývá, na kolik si majetek vlastně pojistit?

V jednom i druhém případě odpověď zní - ,,na novou cenu". Což znamená, že v případě zničení poškozené věci by měl člověk dostat tolik peněz, aby si za ně bez problému pořídil novou.

PROČ PLATÍ VÝJIMKY

Pojišťovny však v podmínkách většinou přímo uvádějí, kdy to neplatí (výjimkou je například hotovost nebo spotřební elektronika, kde se pracuje s tržní cenou v daném čase).

Podobná praxe platí také u bytů, a to ze zcela jasného důvodu. V daném případě se totiž nová a tržní cena značně liší, přičemž změny bývají obvykle velmi rychlé.

Bytové jednotky se proto zpravidla pojišťují na obvyklou (tržní) cenu. Zároveň však jde více či méně jen na rozhodnutí majitele, do jaké výše se nechá pojistit.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.

 


Zpět