"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Mrazy způsobily škody za miliony. Nejvíce zlobilo potrubí

Mrazy způsobily škody za miliony. Nejvíce zlobilo potrubí

Stovky škod v řádu několika milionů korun způsobily klientům tuzemských pojišťoven mrazy, které zasáhly republiku předminulý týden. Nejvíce škod je podle pojišťoven na prasklém vodovodním potrubí. Další případy budou hlásit lidé po návštěvě svých chat a chalup.

Česká podnikatelská pojišťovna z období mrazů registruje stovku škod za celkem 3,5 milionu Kč, kdy mráz lze označit za přímo působící nebo spolupůsobící příčinu. Jde hlavně o vodovodní škody. Asi 40 procent jich již pojišťovna uzavřela. Co se týká pojištění aut, firma zaznamenala v souvislosti s mrazy především nárůst asistenčních zásahů na dvojnásobek průměru. V daném období asistovali u 605 nepojízdných vozidel z důvodu poruchy, většinou v souvislosti se zamrzlou naftou nebo slabou či vybitou autobaterií. Na nehodovost silné mrazy již takový vliv neměly.


Kooperativa zaznamenala poměrně značný nárůst škod z rizika mrazu. Za celý únor klienti nahlásili jen 33 škod a za prvních devět dnů března, tedy po opadnutí mrazů, je to již 78 škod za celkem dva miliony Kč. Nejvíce škod je z Moravskoslezského kraje. Jde hlavně o poškozená vodovodní potrubí nebo topné soustavy. Typická je podle mluvčího Milana Káni například škoda v jedné zlínské střední průmyslové škole, kde v důsledku zablokování klapek zamrzla voda ve výměníku, který praskl a poškodil klimatizaci.

Česká pojišťovna má v pojištění domácností zatím několik málo desítek škod většinou způsobených tíhou sněhu a námrazy. Další škody začnou klienti hlásit v nejbližších dnech. Půjde zejména o chalupáře, jejichž sezona právě začíná, a tak lidé začnou teprve zjišťovat, zda jim mráz na rekreačních objektech nějaké škody napáchal. V zemědělském pojištění očekává zejména škody na plodinách. Ty ale budou hlášeny se zpožděním. S prohlížením škod se začíná až v okamžiku, kdy zemědělci zjistí, že jim je mráz napáchal a nahlásí to pojišťovně.

Allianz eviduje škod v souvislosti s mrazy necelou stovku, celkem jde o stovky tisíc korun. Škod, jejichž příčinou byla nízká rtuť v teploměru, bylo o sedm procent více než v běžné zimní dny. Klientům budou nahrazeny poškozené vodoměry, čerpadla a vodovodní potrubí, které zapomněli vypustit, anebo zabezpečit vhodnou izolací.


Zpět