"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Necháme růst Vaše finance..."

Novinky na finančním trhu:

Master of Financial Planning (MFP) již v květnu!

Master of Financial Planning (MFP) již v květnu!

 

Česká akademie finančního plánování (ČAFP), společná vzdělávací základna Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) a Vysoké školy finanční a správní (VŠFS), vyhlásila první otevřený termín zkoušky, pro uchazeče o certifikaci Master of Financial Planning (MFP).  Průzkumné testování se zástupci top managementu prominentních finančně-poradenských firem se prokázalo jako úspěšné a tak se první uchazeči z řad odborné veřejnosti o prestižní certifikát mohou ucházet ve středu 23. 5. 2018.

V prvním termínu testování bude zkušební komise složena ze členů řídícího výboru ČAPF a předsedy řídícího výboru ČAFP, nestora pojistného trhu, profesora Jaroslava Daňhela, Mgr. Jiřího Čejka a protektora Vysoké školy finanční a správní, Petra Budinského.

„Jsme příjemně překvapeni dosavadním zájmem o náš nový certifikát. Věříme, že tento certifikát se časem stane symbolem kvality a odbornosti v oblasti finančního poradenství a naváže na další prestižní oblasti vzdělávání, které naše univerzita poskytuje,“ prohlásil ke stávajícímu zájmu o získání certifikace MFP Petr Budinský, protektor VŠFS.

„Jde o certifikaci, která už před vlastním spuštěním stanovila na trhu nový standard. Zkouška určitě nebude snadná, ale zároveň pečlivě ladíme obtížnost tak, aby zkušení finanční plánovači byli schopni ji absolvovat bez zdlouhavých doučování. Naším cílem je přinést zkoušku, která bude pro poradce maximálně efektivní z hlediska času, ceny a konec konců: zejména praktických znalostí,“ přibližuje formu zkoušky Jiří Šindelář, předseda Unie společností finančního zprostředkování a poradenství.

Kdo se může přihlásit?

Podle informací uvedených na webových stránkách ČAPF,  musí uchazeč v okamžiku podání žádosti prokázat složení legislativou požadovaných (akreditovaných) zkoušek v oblastech spotřebitelského úvěru na bydlení, doplňkového penzijního spoření, skupinu odbornosti životního a neživotního pojištění a jednání se zákazníkem v rámci poskytování investičních služeb týkajícího se pouze investičních nástrojů. Uchazeč dále prokazuje minimálně rok praxe v oboru finančního poradenství a plánování.

Co od zkoušky očekávat?

Samotná zkouška se skládá z písemné části, která je formou testu a ústní části, která je formou obhajoby kazuistiky. Odhad doby trvání je jeden den, písemná část probíhá spíše dopoledne a ústní odpoledne. Pokud neuspějete, na nový termín se smíte přihlásit až po uplynutí 60ti kalendářních dní a zaplatíte opakovaně poplatek. Maximální počet pokusů absolvování zkoušky je stanoven na tři.

Předpokládaná frekvence konání zkoušek je jednou za měsíc pro pravidelný zkouškový termín a jednou za dva měsíce konání přípravného kurzu. K této frekvenci budou doplňovány skupinové zvláštní termíny.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty

 


Zpět