"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

Sdílet Facebook Twitter Google+

Novinky na finančním trhu:

Kam s penězi, když chcete investovat?

Kam s penězi, když chcete investovat?

 

Přemýšleli jste, že budete investovat? Máte k dispozici obnos finančních prostředků, ale nechcete je nechat na běžném účtu? V oblasti financí je možné investovat takřka do všeho, v následujícím textu představíme čtyři nejčastější.

 

Jasná volba na poli investic jsou nemovitosti. Pro koupi nemovitosti se lidé obvykle rozhodnou kvůli dlouhodobosti. Jako každá mince má dvě strany, i vlastnictví nemovitosti přináší své klady a zápory. Lákadlem je získaná pravidelná měsíční částka ve formě nájemného a postupná stoupající hodnota bytu či domu. Ovšem ne vždy se podaří koupit byt a najít slušné nájemníky. V opačném případě se konflikty s nájemníky mohou proměnit v jednu velkou starost. Krom ceny samotné nemovitosti je nutné počítat také se zaplacením daně z nemovitosti (aktuálně jde o 4 % z ceny nemovitosti). Samotná koupě nemovitosti je poměrně byrokraticky náročná záležitost, stejně tak a sepsání smluv s nájemníky také není pro nezkušené. Pokud člověk pečlivě zváží všechny okolnosti, je to vhodná forma investice.

 

Dalším typem jsou vklady peněz v podobě akcií. Oproti nemovitostem je snazší akcie pořídit. Postačí najít kvalitního brokera, vytvořit si u něj účet a začít investovat. Akcie má stejně nesmírný potenciál jako nesmírné riziko. Je to buď anebo – možná vydělám, možná prodělám.  Rozhodnutí pro investování do akcií obnáší kvalitní prostudování analýz a reportů či konzultace s odborníky.

 

Pokud nemáte čas a chcete snížit investiční riziko, vhodnější variantou, než nákup akcií je investování do podílových fondů. Předáte své peníze někomu, kdo se o ně postará. Podílové fondy často investují do velkého počtu akcií , v rozmanitých odvětví, aby snížili riziko prodělku. Služby podílových fondů  bývají zpoplatněné, můžete se setkat  poplatky s manažerskými, vstupními a výstupními. Pokud nemáte čas studovat akciový trh a chcete někam investovat, podílové fondy budou právě pro vás.

 

V dnešní době je velmi populární forma uložení peněz formou nákupu zlata. Typické je v podobě slitků, tedy zlatých cihliček anebo pamětních mincí. Může se, ale objevit v mnoha podobách. Mince je sice nákladnější na výrobu, za to rovnou vlastníte i uměleckou hodnotu spojenou s jejím vyrobením. Časem by se takové investice mohla vrátit především v oboru numismatiky – čili vědním oborem, věnující se platebním prostředkům. Největším problémem se zdá, jak takový poklad řádně zabezpečit. Nižší je i likvidita.

 

Nejvhodnějším řešením bude domluvit si konzultaci s odborníkem a vytvořit investiční plán padnoucí na míru.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.

 

 

 

Inspiroval  Aleš Pixa, OVB Allfinanz,  aktualne.cz


Zpět