"S námi postavíte rychleji..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"I při studiích se dá podnikat..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

Novinky na finančním trhu:

Kam s penězi, když chcete investovat?

Kam s penězi, když chcete investovat?

 

Přemýšleli jste, že budete investovat? Máte k dispozici obnos finančních prostředků, ale nechcete je nechat na běžném účtu? V oblasti financí je možné investovat takřka do všeho, v následujícím textu představíme čtyři nejčastější.

 

Jasná volba na poli investic jsou nemovitosti. Pro koupi nemovitosti se lidé obvykle rozhodnou kvůli dlouhodobosti. Jako každá mince má dvě strany, i vlastnictví nemovitosti přináší své klady a zápory. Lákadlem je získaná pravidelná měsíční částka ve formě nájemného a postupná stoupající hodnota bytu či domu. Ovšem ne vždy se podaří koupit byt a najít slušné nájemníky. V opačném případě se konflikty s nájemníky mohou proměnit v jednu velkou starost. Krom ceny samotné nemovitosti je nutné počítat také se zaplacením daně z nemovitosti (aktuálně jde o 4 % z ceny nemovitosti). Samotná koupě nemovitosti je poměrně byrokraticky náročná záležitost, stejně tak a sepsání smluv s nájemníky také není pro nezkušené. Pokud člověk pečlivě zváží všechny okolnosti, je to vhodná forma investice.

 

Dalším typem jsou vklady peněz v podobě akcií. Oproti nemovitostem je snazší akcie pořídit. Postačí najít kvalitního brokera, vytvořit si u něj účet a začít investovat. Akcie má stejně nesmírný potenciál jako nesmírné riziko. Je to buď anebo – možná vydělám, možná prodělám.  Rozhodnutí pro investování do akcií obnáší kvalitní prostudování analýz a reportů či konzultace s odborníky.

 

Pokud nemáte čas a chcete snížit investiční riziko, vhodnější variantou, než nákup akcií je investování do podílových fondů. Předáte své peníze někomu, kdo se o ně postará. Podílové fondy často investují do velkého počtu akcií , v rozmanitých odvětví, aby snížili riziko prodělku. Služby podílových fondů  bývají zpoplatněné, můžete se setkat  poplatky s manažerskými, vstupními a výstupními. Pokud nemáte čas studovat akciový trh a chcete někam investovat, podílové fondy budou právě pro vás.

 

V dnešní době je velmi populární forma uložení peněz formou nákupu zlata. Typické je v podobě slitků, tedy zlatých cihliček anebo pamětních mincí. Může se, ale objevit v mnoha podobách. Mince je sice nákladnější na výrobu, za to rovnou vlastníte i uměleckou hodnotu spojenou s jejím vyrobením. Časem by se takové investice mohla vrátit především v oboru numismatiky – čili vědním oborem, věnující se platebním prostředkům. Největším problémem se zdá, jak takový poklad řádně zabezpečit. Nižší je i likvidita.

 

Nejvhodnějším řešením bude domluvit si konzultaci s odborníkem a vytvořit investiční plán padnoucí na míru.

 

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat v sekci Kontakty.

 

 

 

Inspiroval  Aleš Pixa, OVB Allfinanz,  aktualne.cz


Zpět