"Sestřelíme konkurenční nabídky..."

"Nebuďme ovce a splňme si své sny..."

"Nebojíme se žádné výzvy..."

"S námi si cíle jen nemalujete..."

"Finanční plán dokážeme naporcovat na míru..."

"Necháme růst Vaše finance..."

"S námi postavíte rychleji..."

"Dokážeme spravit Vaše finance..."

"Zabezpečíme Vaše děti na studiích..."

"S námi se dostanete na vrchol..."

"Postaráme se o Vás v dobrém i zlém..."

"Střiháme úrokové sazby u hypoték..."

"I při studiích se dá podnikat..."

Novinky na finančním trhu:

Dítě za milion? Minimálně! Připravte se na to.

Dítě za milion? Minimálně! Připravte se na to.

Český statistický úřad spočítal, že náklady na jedno dítě se od narození po ukončení vysoké školy pohybují minimálně okolo 1,5 milionu korun.

Jak se na to připravit?

Existuje spousta možnosti, jak se na výdaje spojené s dětmi připravit.

Asi nejdůležitější je stanovit si, kdy a jaké peníze budete potřebovat. Horizont nejčastěji rozdělujeme na krátkodobý (do 3 let), střednědobý (od 3 do 10 let) a dlouhodobý (nad 10 let).

V případě krátkodobého spoření si klienti ve většině případů volí spořící účty. Zde se úrok pohybuje nejčastěji do 1% ročně. Tato možnost sice není nikterak výnosná, přesto ji klienti volí jako nejjednodušší variantu.Ve střednědobém horizontu už se s klienty bavíme i o možnostech přímého investování do podílových fondů. Daleko častější variantou je pak stavební spoření. Hlavní výhodou stavebního spoření je podpora státu v podobě státních příspěvků, které tvoří 10% z celkového ročního vkladu. Klientům je však rovněž vždy potřeba vysvětlit i efektivitu vkladů vzhledem k nákladnosti všech možných variant spoření.

Správný finanční poradce provede s klientem detailní finanční analýzu, kde zjišťuje klientovu finanční situaci a soustředí se hlavně na jeho požadavky a potřeby. Vždy porovnává jednotlivé možnosti spoření a řešení připravuje tak, aby dítě rodinný rozpočet nezatížilo a rodina měla vždy finanční rezervu pro případ jakýkoliv nečekaných výdajů.

 

Proto v případě dotazu se neváhejte na nás obrátit v sekci Kontakty. Rádi Vám pomůžeme.


Zpět